جستجو

نکات مهم در خرید جاروبرقی

نکات مهم در خرید جاروبرقی

یکی از لوازم ضروری که در محیط کار و منزل مورد استفاده قرار می گیرد، جاروبرقی است. این وسیله کاربردی توسط برندهای مختلف در مدل و ابعاد و ظرفیت های متفاوت تولید می شود. به منظور خرید جاروبرقی با کیفیتی که دارای قابلیت های مناسب بوده و طول عمر بالایی داشته باشد، لازم است در رابطه با نکات مهم در خرید جاروبرقی اطلاعات بیشتری کسب کنید. با شناخت بیشتر شاخص های یک جاروبرقی با کیفیت، خرید ایده آل و مطلوبی را تجربه خواهید کرد.

در هنگام خرید جاروبرقی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در این بخش به ذکر نکات مهم در خرید جاروبرقی می پردازیم. از جمله مواردی که در هنگام خرید جاروبرقی باید در نظر گرفت عبارتند از:

۱- بودجه

۲- برند تولید کننده

۳- مکش جاروبرقی، قدرت موتور

۴- وزن جاروبرقی

۵- ظرفیت مناسب کیسه

۶- میزان صدای جاروبرقی

۷- طول مناسب سیم

۸- مصرف پایین انرژی

۹- لوازم جانبی

۱۰- مانور پذیری

۱۱- چرخ های جاروبرقی

۱۲- طراحی مناسب

۱۳- لوله تلسکوپی و خرطومی و...

تاثیر بودجه و برند تولید کننده در انتخاب جاروبرقی

در هنگام خرید جاروبرقی نکات بسیاری هستند که باید آنها را در نظر گرفت. علاوه بر توجه به قابلیت ها و ویژگی های جاروبرقی، میزان بودجه ای که در اختیار دارید نیز اهمیت بسیاری دارد. به هر میزان که بودجه بیشتری در اختیار داشته باشید می توانید جاروبرقی با قابلیت های بیشتر خریداری کنید.

برندهای مختلف، جاروبرقی هایی با ویژگی ها و قابلیت های متفاوت تولید و به بازار عرضه کرده اند. جاروبرقی های تولید شده توسط این برندها دارای قیمت های مختلف هستند. در زمان خرید جاروبرقی به این نکته توجه داشته باشید که محصول برندی را خریداری کنید که قطعات آن در بازار موجود باشند. اگر قطعات جاروبرقی در بازار به راحتی یافت نشوند، همین امر سبب می شود در هنگامی که جاروبرقی نیاز به تعمیر دارد با مشکل مواجه شوید.

اثر گذاری قدرت موتور در عملکرد مناسب جاروبرقی

از جمله نکات مهم در خرید جاروبرقی که باید به آن توجه ویژه داشت، قدرت موتور آن است. در بسیاری از جاروبرقی ها اگر قدرت موتور جاروبرقی پایین باشد، مکش آن نیز دارای عملکرد ضعیف تری خواهد بود. مکش بالا یکی از فاکتورهایی است که افراد در هنگام خرید جاروبرقی آن را در نظر می گیرند. وقتی مکش جاروبرقی بالا باشد، توان جذب گرد و غبار و آلودگی های بیشتری را دارد در نتیجه فضای مورد نظر تمیزتر خواهد شد.

وات معیار سنجش توان موتور جاروبرقی می باشد. Air Watt نیز معیار سنجش قدرت مکش آن است. در بخش مشخصات فنی جاروبرقی، عددهای مربوط به قدرت مکش و توان موتور ذکر می شوند. این دو مقوله با یکدیگر متفاوت هستند. توان موتور بیانگر میزان برق مصرفی توسط جاروبرقی است. قدرت مکش بیانگر توان جاروبرقی در جذب آلودگی ها است. در واقع ممکن است یک جاروبرقی دارای توان مصرفی پایین باشد و در عین حال مکش بالا داشته باشد.

آیا در هنگام خرید جاروبرقی، توجه به وزن آن اهمیت دارد؟

در بازار، انواع جاروبرقی با وزن های متفاوت وجود دارند. در هنگام نظافت منزل یا محل کار که فضاهای بزرگی دارند، نیاز به جابجایی جاروبرقی وجود داشته و باید آن را چندین مرتبه حمل کرد. همین امر سبب شده که وزن جاروبرقی از جمله فاکتورهایی باشد که در هنگام خرید باید در نظر گرفت. اگر وزن جاروبرقی زیاد باشد مشکلاتی همچون خستگی و کمر درد به همراه خواهد داشت.

ظرفیت کیسه، یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید جاروبرقی

توجه به ظرفیت کیسه یکی از نکات مهم در خرید جاروبرقی بشمار می آید. جاروبرقی ها در دو نوع کیسه ای و مخزن دار تولید می شوند. انتخاب هر کدام از این دو مدل بستگی به سلیقه و شرایط فرد خریدار دارد. زمانی که جاروبرقی های کیسه ای پر می شوند امکان تعویض آنها وجود دارد. البته این امر مستلزم هزینه و خرید کیسه می باشد.جاروبرقی های مخزن دار نیز از جهت تعویض فیلتر برای مصرف کننده هزینه ایجاد می کنند. اگر انتخاب شما جاروبرقی کیسه ای است، باید به ظرفیت کیسه توجه کنید. برای خانه های ویلایی و به طور کلی خانه های با متراژ بالا باید از جاروبرقی هایی استفاده کرد که ظرفیت کیسه آنها مناسب است.

اگر قصد خرید جاروبرقی کیسه ای دارید به این نکته توجه کنید که اگر جاروبرقی دارای نشانگر تکمیل ظرفیت مخزن باشد به موقع متوجه پر بودن مخزن می شوید و کار نظافت با مکش بالا انجام می شود. از طرفی هم اطلاع به موقع تکمیل شدن ظرفیت مخزن باعث می شود.که به جاروبرقی فشار زیادی وارد نشده و آسیب نبیند.

صدای جاروبرقی، نکته قابل توجه در خرید جاروبرقی

 یکیاز لوازمی که سر و صدای بسیاری تولید می کند، جاروبرقی است. این صدا در برخی مواقع، آزار دهنده می باشد. بعضی از برندهای تولید کننده برای رفع این مشکل اقدام به تولید جاروبرقی هایی کرده اند که صدای بسیار پایینی دارند. میزان صدای جاروبرقی در دفترچه راهنمای آن بر حسب دسی بل مشخص شده است. هنگام خرید حتما به این مقوله نیز توجه کافی داشته باشید و جاروبرقی خریداری کنید که صدای کمتری تولید می کند.

توجه به مصرف انرژی و طول سیم، ملاک هایی دیگر در انتخاب جاروبرقی

توجه به طول سیم جاروبرقی نیز از دیگر نکات مهم در خرید جاروبرقی می باشد. اهمیت طول سیم جاروبرقی بیشتر در فضاهای با متراژ بالا مشخص می شود. اگر طول سیم جاروبرقی کم باشد، در هنگام نظافت مجبور خواهید بود به طور مدام جاروبرقی را از پریز کشیده و به پریز دیگری وصل کنید. این امر در کار شما وقفه ایجاد کرده و خسته کننده و زمان بر می باشد. کابل برق جاروبرقی معمولا ۶ تا ۹ متر می باشد. اگر طول و وزن سیم جاروبرقی به طور استاندارد طراحی شده باشند، طول زیاد این کابل سبب سهولت در نظافت می شود.

در هنگام خرید وسیله های برقی باید به برچسب مصرف انرژی آنها توجه کنید. در زمان خرید جاروبرقی نیز سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که مصرف انرژی آن به سطح A نزدیک باشد. این امر هم به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند و هم باعث کاهش هزینه برق شما می شود.

استفاده آسان از جاروبرقی به کمک لوازم جانبی آن و میزان مانور پذیری

وجود لوازم جانبی در هر وسیله ای به سهولت استفاده از آن وسیله کمک بسیاری می کند. لوازم جانبی جاروبرقی همچون سری های متعدد، کمک می کنند برای نظافت قسمت های مختلف خانه دچار مشکل نشوید و هر قسمتی را با لوازم جانبی مربوط به آن قسمت به آسانی تمیز کنید. سری های جاروبرقی به سری های برسی، گوشه و کناره شناخته می شوند. هر کدام از این قطعات، کاربرد خاص خود را دارند. این قطعات از نظر طراحی و شکل ظاهری نیز با یکدیگر متفاوت هستند. از این لوازم می توان برای نظافت پرده های ضخیم، کوسن های مبل، قرنیز ها و... استفاده کرد.

توجه به مانور پذیری جاروبرقی از دیگر نکات مهم در خرید جاروبرقی است. اگر جاروبرقی دارای مانور پذیری بالایی باشد، باعث می شود که به سادگی به قسمت های مختلف خانه جابجا شده و فرآیند نظافت برای شما آسان تر شود.

 

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display